Aktualności

Klasa A: METEOR Pinczyn – GKS Bobowo 5:1 (1:1)

• autor: perez770, 2017-11-07 10:47

XIII kolejka: METEOR Pinczyn – GKS Bobowo 5:1 (1:1)

Mamy to!!! Po ostatniej kolejce i zwycięstwie w „małych derbach” nasza drużyna mogła świętować dziesiąte zwycięstwo w rundzie i Mistrza Jesieni!

Więcej w rozwinięciu.

Autor zdjęcia: Ireneusz Makiła.

Mecz nie rozpoczął się po myśli naszego zespołu. Już w 5 minucie po silnym i celnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kowalskiego najwyżej do głowy wyskoczył, co ciekawe nasz były zawodnik, Marocki i ładnym uderzeniem dał prowadzenie gościom. W 30 minucie Mąkosa doprowadził do wyrównania. Wbiegł z prawego skrzydła z piłką w pole karne i na dwa razy pokonał bramkarza GKS. Do przerwy mieliśmy remis. W przerwie strzelca bramki dla Meteora zastąpił Sikora, Felskiego – Kwiczor, korekty w ustawieniu i już po pięciu minutach wprowadzona dwójka do pomocy ze Stanuchem wyprowadziła Pinczynian na prowadzenie. Do prostopadłego podania Stanucha z prawej strony boiska ruszył w tempo Sikora, dograł do Kwiczora i ten ostatni umieścił piłkę w siatce. Po stracie bramki GKS mógł szybko odpowiedzieć jednak piłka po strzale z 16 metra otarła się o poprzeczkę i poleciała na aut bramkowy. Wynik meczu w 60 minucie podwyższył Suchewicz, który od środka boiska zabrał się z piłką w kierunku bramki GKS, przed polem karnym przepuścił jeszcze piłkę pomiędzy nogami obrońcy i podwyższył prowadzenie. Przy kolejnym trafieniu na 4:1 piłkę po strzale Stanucha z rzutu wolnego odbitą przez bramkarza gości dobił Maciej Woźniak. Już w doliczonym czasie gry wynik meczu na 5:1 ustalił po bramce z rzutu wolnego nasz kapitan Łosiński.

Swój mecz z Santaną wygrał również 0:4 Sokół Zblewo. Jednak przy potknięciu w Godziszewie KS Grabowo (4:3) i lepszemu bilansowi w bezpośrednim pojedynku z Sokołem Zblewo (wygrana w derbach 4:1) Pinczynianie niezależnie od wyników zaległych meczy zajmą po rundzie jesiennej 1 miejsce w tabeli!

Skład Meteora: Jajkowski – Łosiński, Liebrecht, Woźniak Marcin (Ćwikliński), Lorek, Heksel, Felski (Kwiczor), Stanuch, Mąkosa (Sikora), Woźniak Maciej, Suchewicz (Wołoszyk).

Rezerwowi: Gila, Hennig, Rekowski.

Strzelcy bramek: 30' Mąkosa, 50' Kwiczor, 60' Suchewicz, 71' Woźniak Maciej, 93' Łosiński – 5' Marocki.

Następny mecz: METEOR Pinczyn – WDA Czarna Woda, marzec 2018 r.

85. Styna Godziszewo 4 - 3 KS Grabowo 4 listopada 2017 - 14:00
86. Jantar Pawłowo 2 - 1 Wierzyca Stara Kiszewa 5 listopada 2017 - 12:00
87. Czarni Ostrowite 0 - 0 Kolejarz Chojnice 5 listopada 2017 - 13:00
88. Sokół Zblewo 4 - 0 Santana Wielki Klincz 4 listopada 2017 - 13:00