Aktualności

Klasa A: TĘCZA Brusy - METEOR Pinczyn 1:3 (0:1)

• autor: perez770, 2017-10-30 14:48

XII kolejka: TĘCZA Brusy - METEOR Pinczyn 1:3 (0:1)

W ostatnim meczu wyjazdowym w rundzie jesiennej Meteor pokonał w Brusach Tęczę 1:3. Zarówno w tym meczu jak na innych boiskach zawodnikom przyszło walczyć o punkty w ciężkich warunkach pogodowych. Trzy spotkania w naszej grupie: w Grabowie, Bobowie i Chojnicach zostały odwołane ze względu na zły stan boisk.

Więcej w rozwinięciu.

Autor zdjęcia: Ireneusz Makiła.

Meteor wyszedł na prowadzenie już na początku meczu. Po dalekim wyrzucie z autu Mąkosy piłka spadła pod nogi Suchewicza, który uderzył skutecznie i mógł się cieszyć ze swojej piątej bramki w sezonie. Tęcza mogła doprowadzić do wyrównania ale w sytuację sam na sam wybronił Jajkowski. Po drugiej stronie po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Łosińskiego piłka trafiła przez dziurę w murze i minimalnie minęła słupek bramki Tęczy.

Druga połowa znowu bardzo dobrze zaczęła się dla naszego zespołu. Po faulu na Kwiczorze do rzutu wolnego podszedł Stanuch. Mocno uderzył w światło bramki i piłka wpadła do siatki. Nie mający nic do stracenia gospodarze przycisnęli Meteora i swoją przewagę potwierdzili w 72 minucie. Po dośrodkowaniu z głębi boiska najlepiej w polu karnym odnalazł się Warnke, najlepszy strzelec Tęczy i płaskim strzałem zdobył bramkę kontaktową. Na boisku zrobiło się nieco nerwowo. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do Meteora. Ponownie, tym razem w okolicach 20 metra faulowany był Kwiczor. Do wolnego ponownie podszedł Stanuch, który tym razem mierzonym strzałem przy słupku jeszcze po koźle ustalił wynik meczu na 3:1 dla Pinczynian.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Meteor podejmie na własnym boisku GKS Bobowo, który z 11 punktami plasuje się na 11 miejscu w tabeli mając do rozegrania dwie zaległe kolejki z Tęczą Brusy i Victorią Kaliska.

Skład Meteora: Jajkowski – Łosiński, Liebrecht, Woźniak Marcin, Lorek, Heksel, Stanuch, Mąkosa (Rekowski), Kwiczor (Hennig), Woźniak Maciej, Suchewicz (Wełmiński).

Rezerwowy: Felski.

Strzelcy bramek: 72' Warnke – 4' Suchewicz, 51' i 81' Stanuch.

Następny mecz: METEOR Pinczyn – GKS Bobowo, sobota 04.11., godz. 14.00 w Pinczynie.