Aktualności

Klasa A: KS Grabowo - METEOR Pinczyn 4:1 (1:1)

• autor: perez770, 2017-10-17 10:29

X kolejka: KS Grabowo - METEOR Pinczyn 4:1 (1:1)

W drugim z rzędu meczu wyjazdowym Meteor musiał uznać tym razem wyższość gospodarzy i przegrał wyraźnie bo tracąc aż cztery bramki i strzelając tylko jedną. Porażkę w Brusach zanotował także Sokół Zblewo i na 3 kolejki do zakończenia rundy jesiennej sytuacja w tabeli zrobiła się niezwykle ciekawa. Sokół, Meteor i KS Grabowo zgromadziły dotychczas po 22 punkty i zajmują kolejno trzy pierwsze miejsca. Czwarta w tabeli Victoria Kaliska traci do czołówki 1 punkt, a piąta w stawce Tęcza Brusy ma 4 punkty straty i do rozegrania zaległy mecz z GKS Bobowo, który odbędzie się 12 listopada.

Więcej w rozwinięciu.

Autor zdjęcia: Aleksandra Stolz

Grabowo wyszło na prowadzenie w 10 minucie za sprawą swojego najlepszego strzelca Łukasza Imianowskiego, który po tej kolejce ma już na swoim koncie 9 trafień. Meteor posiadał przewagę w środku pola jednak ta nie przekładała się na sytuacje. Dopiero po strzale z dystansu Woźniaka piłka trafiła w poprzeczkę. Po dwóch kwadransach Meteor doprowadził do wyrównania. Prostopadle w pole karne zagrał Woźniak, piłkę wycofał Sikora i Suchewicz precyzyjnym strzałem umieścił piłkę przy słupku. Wydawało się, że Pinczynianie są na dobrej drodze do wywalczenia nawet kompletu punktów na ciężkim boisku w Grabowie. Do przerwy wynik jednak nie uległ zmianie. Po zmianie stron nic nie układało się tak jak Pinczynianie by tego chcieli. Najpierw już minutę po wznowieniu gry podwyższył Bida. W 58 minucie za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Stanuch. Meteor dwoił się i troił żeby odrobić straty jednak szczelna obrona rosłych obrońców gospodarzy skutecznie broniła dostępu do swojej bramki. Po silnym strzale zza pola karnego w poprzeczkę trafił Kwiczor. W 66 minucie po jednej z kontr Imianowski podwyższył na 3:1. Do końca meczu obraz gry się nie zmienił. Meteor pomimo gry w osłabieniu bezskutecznie atakował, a Grabowo groźnie kontrowało. Dobrych okazji do strzelenia bramki nie wykorzystali Suchewicz i Putkamer. Ostateczny cios w 90 minucie zadał Imianowski gromadząc na swoim koncie hat-tricka. Po „centrostrzale” piłka wpadła pod poprzeczkę bramki Jajkowskiego.

W trzech ostatnich jesiennych meczach Meteor zagra kolejno: u siebie z KS Skorzewo, na wyjeździe z Tęczą Brusy i zakończy rywalizację w rundzie jesiennej na swoim boisku w meczu z GKS Bobowo.

Skład Meteora: Jajkowski – Woźniak Marcin, Liebrecht (Putkamer), Lorek, Hennig, Felski, Stanuch, Kwiczor, Sikora, Woźniak Maciej, Suchewicz.

Rezerwowi: Wacholc, Rekowski, Mąkosa, Ćwikliński.

Strzelcy bramek: 10', 66', 87' Imianowski, 46' Bida - 32' Suchewicz.

Następny mecz: METEOR Pinczyn – KS Skorzewo, sobota 21.10., godz. 15.00 w Pinczynie.

64. KS Grabowo 4 - 1 Meteor Pinczyn 14 października 2017 - 16:00
65. KS Skorzewo 0 - 4 Victoria Kaliska 14 października 2017 - 16:00
66. Tęcza Brusy 2 - 1 Sokół Zblewo 14 października 2017 - 16:00