Klasa Okręgowa: METEOR Pinczyn - Błękitni Stare Pole 0-2...

• autor: perez770, 2017-06-13 09:21
Klasa Okręgowa: METEOR Pinczyn - Błękitni Stare Pole 0-2 (0-1)

XXIX kolejka: Meteor Pinczyn - Błękitni Stare Pole 0:2 (0:1)

Skład Meteora: Gensicki - Liebrecht, Różański, Hennig, Lorek, Felski (Stanuch), Heksel, Mąkosa (Rekowski), Barłożewski, Woźniak, Wełmiński (Suchewicz).

Takich meczy jak ten ze Starym Polem po prostu nie można przegrywać. Idealnie przygotowana płyta, świetne warunki atmosferyczne, szeroka kadra, ostatni mecz w sezonie na własnym boisku...

Więcej w rozwinięciu.

Niestety ponownie można stwierdzić, że jak nie idzie to nie idzie. Z drugiej strony mecz przegraliśmy na własne życzenie. Przy defensywnym ustawieniu Błękitnych i nastawieniu na wyprowadzanie kontr przyszło nam prowadzić atak pozycyjny. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie trzy stu procentowe sytuacje do zdobycia bramki po których mogło być po meczu i powinniśmy cieszyć się grą w piłkę. Czego nie wykorzystaliśmy strzelili goście. W 25 minucie Tomczyk zdecydował się na indywidualną akcję na lewym skrzydle. Złamał do środka, pociągnął wzdłuż 16 metra i silnym uderzeniem z prawej nogi, jeszcze po rykoszecie, pokonał Gensickiego. W drugiej połowie pomimo gry w osłabieniu bo za dwie żółte kartki boisko opuścił Stanuch, prowadziliśmy grę, jednak nie potrafiliśmy się przebić przez obronę Błękitnych. Przy grze na trójkę obrońców w 85 minucie nadzialiśmy się na kontrę, po której Rogowski ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Błękitnych.

Po tej kolejce znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w naszej grupie. Awans wywalczyła Radunia Stężyca, która pokonała Spartę 4:1. Spadkowiczami, najprawdopodobniej do grupy Malbork IV, jest Meteor i Wisła Korzeniewo, a Gryf Tczew jesienią wycofał się z rozgrywek. Na ostatni mecz w sezonie udamy się w sobotę do Korzeniewa czyli naszego sąsiada z tabeli. Początek meczu z Wisłą o godzinie 17.00.