statystyki szczegółowe

Aktualności

Klasa Okręgowa: METEOR Pinczyn - Wisła Korzeniewo 3-0 (1-0)

• autor: perez770, 2016-11-22 15:20

Na zakończenie rundy jesiennej Meteor pokonał w Pinczynie Wisłę Korzeniewo 3:0 (1:0). Przez pierwsze 10 minut więcej z gry mieli goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Później do głosu sukcesywnie dochodzili Pinczynianie, którzy uspokoili swoją grę...

Więcej w rozwinięciu.

Na zakończenie rundy jesiennej Meteor pokonał w Pinczynie Wisłę Korzeniewo 3:0 (1:0). Przez pierwsze 10 minut więcej z gry mieli goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Później do głosu sukcesywnie dochodzili Pinczynianie, którzy uspokoili swoją grę. Następnie szybkimi i dokładnymi podaniami stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Przy pierwszej okazji do zdobycia bramki grę „na siebie” wziął Łosiński i po strzale z 16 metra piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i zatrzymała na poprzeczce bramki Wisły. Meteor wyszedł na prowadzenie w 33 minucie. Po dośrodkowaniu Kwiczora z prawej strony boiska na 11 metrze piłkę przyjął Putkamer, odwrócił się w kierunku bramki i strzałem w okienko wykończył akcję.

Po zmianie stron Wisła przeprowadziła najgroźniejszą akcję w meczu i mogła doprowadzić do remisu. Ostatecznie po interwencji Gensickiego piłka trafiła w słupek. Z czasem ponownie Meteor zaczął kontrolować przebieg spotkania i druga bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu. W 65 minucie spotkania dwójkową akcję Gila – Migawski wykończył ten drugi. Wcześniej również ta dwójka stworzyła okazję do zdobycia bramki. Po silnym dośrodkowaniu Gili, Migawski minimalnie przestrzelił głową obok bramki. W 77 minucie Kwiczor silnym uderzeniem ustalił wynik meczu na 3:0 dla Meteora. Warto jeszcze wspomnieć o sytuacji bramkowej, którą miał Suchewicz. Najpierw wprowadzony za Kwiczora Mąkosa wycofał do Migawskiego, ten odegrał piłkę piętą na 16 metr. Niestety Suchewicz kończący całą sytuację uderzył bardzo niecelnie.

Skład Meteora: Gensicki – Różański, Romanowski, Żołnowski, Lorek, Łosiński, Gila, Woźniak (Rekowski), Kwiczor (Mąkosa), Putkamer (Suchewicz), Migawski.

W ten sposób Meteor wygrał 3 spotkanie w rundzie jesiennej. Przy czym punkty za mecz z Gryfem 2009 Tczew zostały anulowane. Wynik po rundzie jesiennej jest daleki od założonego celu. Mimo wszystko drużynie należą się słowa uznania, że w tak trudnym dla niej momencie ani na chwilę nie „posypała się” kadrowo, o czym świadczą frekwencja na treningach i meczach. Na słaby wynik w rundzie jesiennej złożyło się kilka czynników, których zespół jest świadomy. Przyjdzie jeszcze czas na dokładne analizy. Póki co nie składamy broni i w rundzie rewanżowej będziemy chcieli liczyć się w walce o utrzymanie. Regulaminowo V ligę opuszczą 3 zespoły. Ta ilość będzie powiększona o spadkowiczów do danej grupy z IV ligi. Na chwilę obecną takie miejsce zajmuje Rodło Kwidzyn, które ma jeszcze szanse na wydostanie się jesienią ze strefy spadkowej, a tym bardziej na utrzymanie w rundzie rewanżowej.

Drużyna przechodzi w okres roztrenowania. W tym tygodniu zawodnicy spotkają się jeszcze na dwóch treningach: we wtorek o 18.30 na nowo oddanej do użytku hali w Zblewie i w czwartek o 19.00 na Orliku w Pinczynie. Dalej już tylko we wtorki na hali. W piątek odbędzie się wspólna zabawa Andrzejkowa.

Do treningów podopieczni trenera Makurata powrócą w połowie stycznia. Ustalone już zostały pierwsze gry kontrolne. Cały plan sparingów przedstawimy wkrótce na naszej stronie internetowej.